دادگستری سوادکوه شمالی رتبه اول استانی در ابلاغ الکترونیکی و ثبت ثنا

   
دادگستری سوادکوه شمالی رتبه اول استانی در ابلاغ الکترونیکی و ثبت ثنا

به گزارش عصر سوادکوه /دکتر اکبر عمو نیا رییس دادگستری سوادکوه شمالی در گقتگو اختصاصی با خبرنگار ما از استمرار 9ماهه رتبه نخست در ابلاغ الکترونیک وثبت ثنا در بین حوزه های قضایی استان مازندران خبر داد .

 

وی در هفته قوه قضائیه با یاد وخاطر سالگشت شهادت مظلومانه شهید دکتر بهشتی ویارانش سخن می گفت افزود این هفته فرصتی است حهت تبیین عملکرد ورویکرد دستگاه قضا،به مقوله امنیت وآرامش شهروندان که با نظارت این دستگاه وظابطین قضائی ودستگاههای متولی صورت می پذیرد تا اینکه مردم در کمال آرامشوبا حفظ حقوق شهروندی به زندگی عادی شان ادامه دهند زیرا مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ولی نعمتان این نظام ومسئولین خادمانی هستند که با حفظ شانیت وکرامت انسانی آنان باتید انجام وظیفه وخدمات رسانی کنند ودر این راستا از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

دکتر عمونیا با ااشاره به وظایف وتکالیف مقرر در قانون در جهت ساماندهی راندمان شهری جهت حفظ حقوق بیت المال وهمچنین نظارت مستمر بر فعالیتهای قضائی واداری دادگستری بدوا"دستورالعملهای ی برای کارکنان قضائی اداری تدوین وسپس بر روند اجرائی شدن آن نظارت صورت گرفته است .

رئیس دادگستری سوادکوه شمالی در این خصوص با اشاره به برگزاری کلاسهای آموزشی وتوجیهی برای کارکنان ،پرسنل انتظامی وظابطین ،اظهار داشت با اجرای طرح های پیشگیرانه برای بر خورد با جرائم سالب امنیت و آرامش عمومی ومزاحمت برای نوامیس مردم در اماکن عمومی ، پارکها ، جنگلها وسایرنقاط  شهر ستان ، شاهد ارتقائ امنیت عمومی در سطح شهرستان بوده وبا کنترل سارقان سابقه دار واشرار واراذل و اوباش شاهد کاهش جرائم خشن در سطح شهرستان سوادکوه شمالی می باشیم .

رییس دستگاه قضا در بخش دیگر از گفتگو به خدمات رسانی این دستگاه در شهرستان اشاره داشت وافزود برای رضایتمندی ارباب رجوع وکاهش اطاله دادرسی وهمچنین ورودی پرونده ها وافزایش خروجی با توجه ودقتبه کیفیت آراء قضائی ، بدوا"از لحاظ سخت افزاری با استقرار شعبه دفترخدمات  قضائی در ورودی درب دادگستری کلیه مراجعیین کنترل وثبت ثنا انجام ،که براساس آمار استانی در 9 ماهه اخیر دادگستری سوادکوه شمالی در بین حوزه های قضائی سراسر استان رتبه نخست را بخود اختصاص داده است و از لحاظ نرم افزاری مبادرت به بازبینی کلیه پرونده های موجود در تمام شعبات حقوقی وکیفری وشورای حل اختلاف دادگستری شهرستان پرداخته وبر اساس آن پس از بازبینی انجام شده با همکاری قضات وکارکنان اداری واعضای شورای حل اختلاف کلیه پرونده های قدیمی باقی مانده از سال 89تعین تکلیف ورای صادر،که هم اکنون موجودی شعبات کمتر از 100فقره پرونده رسیده است .

وی همچنین در جهت اطلاع رسانی وکمک معاضدت به مردم اشاره داشت وگفت واحد معاضدت وارشاد قضائی روزانه فعال می باشد ودر طی این مدت 954نفر حضوری و228نفر تلفنی از خدمات مشاوره حقوقی رایکان بر خوردار شدند.

دکتر عمونیا در خصوص اقدامات بایگانی پرونده های راکد گفت بدوا"وضیعت نامطلوب بایگانی پرونده های راکد که از لحاظ سخت افزاری ساماندهی ،وکلیه پرونده ها با درج اتیکت در قفسه هاتی تعبیه شده جاسازی وسپس طرح پالایش با نظارت انجام شد که تا بحال بالغ بر 7هزار پرونده تفکیک وآماده امحاءمی باشد ومابقی در حال پالایش می باشد.

رئیس دادگستری سوادکوه شمالی در خصوص نظارت بر امور زندانیان اظهار داشت با نظارت مستمر و دائمی  به امور زندانیان وسرکشی از آنان موجب شده به در خواستهای آنان رسیدگی وزندانیانی که مشمول عفو،آزادی مشروط،تعلیق از اجرای مجازاتبا تخفیف مجازات قانونی مذکورصورت گرفته است وشهرستان سوادکوه شمالی بر اساس استاندارد نصاب چمعیت  کمترین زندانی را دارد.

دکتر عمونیا در خصوص آمار عملکرد دادگستری سوادکوه از تاریخ 2/مهر نود وهفت تا 30/خرداد نودو هشت گفت با بررسی بعمل آمده موچودی پرونده در مهر 97تعداد1547فقره بوده که طی دوره 5937فقره پرونده وارده که 6702فقره مختومه شد ومانده فعلی ما 782فقره می باشد که نشان دهنده 765فقره عملکرد مثبت می باشد.

وی در خصوص تنوع پرونده اعمم از کیفری وحقوقی اظهار داشت در امور حقوقی پرونده ها عموما" :مطالبه طلب ،خلع ید،اعسار از پرداخت محکم به وهزینه دادرسی ودعوای خانوادگی در صدر ودر پرونده های کیفری نیز دعاوی مربوط به جرائم علیه اشخاص مانند توهین ،صدمه عمدی وبعد از آن سرقت مواد مخدر در رتبه های بعدی قرار دارندکه بر اساس مدیریت صورت گرفته و رسیدگی کلیه پرونده در این حوزه قضائی به طور سیستمی وروزانه انجام میگیرد.

دکتر عمونیا در پایان ضمن تقدیر وتشکر از کلیه همکاران قضائی واداری واعضاءشورای حل اختلاف افزود هر چند دادگستری شهرستان از لحاظ قضائی واداری وکمبود کادر قضائی واداری در مضیقه قرار دارد منتهی مراتب تلاش همگان براین است با امکاتات موجود بهترین خدمات قضائی را به شهروندان خوب متدّین وولایتمدار سوادکوه شمالی در کمترین زمان ارائه شود

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.