امام جمعه زیراب سوادکوه: باید عرصه بر هنجار شکنان تنگ شود

   
امام جمعه زیراب سوادکوه: باید عرصه بر هنجار شکنان تنگ شود

به گزارش عصر سوادکوه ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، بیان و شناسایی آفت و شگرد شیطان را عاملی برای مبارزه با آن دانست و از جمله حربه‌های شیطان با توجه به آیات قرآن به زینت دادن گناه برای آسان شدن انجام آن، کار امروز را به فردا افکندن، کینه و بغض، عُجب و خودپسندی و وسوسه برشمرد و افزود:

 

به گزارش عصر سوادکوه ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزمان رضایی، بیان و شناسایی آفت و شگرد شیطان را عاملی برای مبارزه با آن دانست و از جمله حربه‌های شیطان با توجه به آیات قرآن به زینت دادن گناه برای آسان شدن انجام آن، کار امروز را به فردا افکندن، کینه و بغض، عُجب و خودپسندی و وسوسه برشمرد و افزود: این کردار، رفتار و منش آدمی است که وجود و قلبش را بستر فرود شیطان یا ملائکه می‌کند و وقتی که شیطان در وجود آدمی فرود آید، فرد به گناه می‌افتد.

امام جمعه بخش زیراب، با اشاره به وصیت‌نامه شهید محمود اکبری مبنی بر واجب بودن پیروی از ولی فقیه زمان، گفت: پیروی از ولی فقیه پیروی از پیامبر و اطاعت از پیامبر، اطلاعت از خداوند است.

وی با اشاره به حجم زیاد هنجارشکنی در خیابان‌ها، فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر اماکن عمومی، برخورد با این هنجارشکنی و هنجارشکنان را خواسته و مطالبه مردمی و وظیفه شرعی و الهی مسئولان عنوان و بر رسیدگی به آن در اسرع وقت تأکید کرد و افزود: پیش از فراگیر شدن آسیب باید از آن جلوگیری کرد و پنهان کردن و نادیده گرفتن آن بدترین کار و سیاست است.

رضایی ضمن حمایت از اقدام نیروی انتظامی در ایجاد سامانه پیامکی در رابطه با هنجارشکنان، گفت: همه دستگاه‌های دولتی و دادگستری نیز باید در این زمینه نیروی انتظامی را یاری دهند و این وظیفه شرعی، دینی و قانونی همه بوده و مطالبه مردم از حکمرانان خود حفظ امنیت و سلامت جامعه است و باید عرصه بر هنجارشکنان تنگ و حقوق مردم استیفا شود.

امام جمعه زیراب با اشاره به حضور نخست‌وزیر ژاپن در ایران، گفت: ما از این حضور برای افزایش رابطه فی مابین این دو کشور بدون توجه به تحریم امریکا و استکبار استقبال می‌کنیم و این حضور نشانه عزت، قدرت، بزرگی و عظمت مردم ایران است.

وی پاسخ دندان‌شکن رهبری به امریکا را نشانه برحق بودن و با خدا بودن رهبری دانست و با اشاره به حرف ترامپ در این رابطه که به دنبال تغییر رژیم نیستند، به سخن رهبری مبنی بر این که این حرف یک دروغ است و اگر امریکا توان این کار را داشت آن را انجام داده بود، اشاره کرد.

رضایی با بیان درخواست امریکا برای مذاکره هسته‌ای با ایران، با اشاره به سخن رهبری، گفت: ایران 6 سال تمام با کشورهای 5+1 مذاکره کرد و به توافق رسید و اما سرانجام این امریکا بود که پایبند به این توافق نبود و از برجام خارج شد و همچنین، امریکا هیچ وقت صادق نبوده است.

وی با اشاره به حرف ترامپ در رابطه با اینکه مذاکره با امریکا موجب پیشرفت ایران است به سخن رهبری مبنی بر اینکه ایران بدون مذاکره با ایران هم پیشرفت خواهد کرد اشاره کرد و گفت: تجربه ثابت کرده است که هر وقت که ما را تحریم کردند، این امر موجب رشد و شکوفایی علمی جوانان و دانشمندان ما در حوزه‌های مختلف شده است.

امام جمعه زیراب پاسخ تاریخی رهبری را دشمن حقیرکن برشمرد و گفت: این پاسخ نه از روی احساس بلکه از روی عقل، تدبیر، شجاعت و آینده‌نگری ایشان بوده و این پاسخ یک انسان با خدا به یک ابرقدرت ظالم بوده است.

وی با اشاره به حرف هنری کیسنجر در رابطه با امام راحل مبنی بر اینکه امام دنیای غرب را با بحران برنامه‌ریزی مواجه کرده است، این مطلب را در رابطه با رهبری نیز صادق دانست و افزود: هر حربه‌ای را که دشمن به کار می‌گیرد، مشخص می‌شود که رهبری از قبل در رابطه با آن موضع‌گیری به جا داشته و نقشه‌های شوم آنها را خنثی می‌کند. 

رضایی انفجار نفتکش در خلیج فارس را حربه امریکا در 11 سپتامبرسازی دوباره دانست که موفقیت‌آمیز نبوده است و افزود: در جلسه شورای امنیت از ایران نامی برده نشد و ایران مانند عربستان نیست و هر کجا که عملکردی داشته، عمل خود را علنا بیان کرده است و نمونه آن را می‌توان در کمک به حزب‌الله و یمن دید.

وی ضمن تشکر از برخورد با هنجارشکنان سد لفور، این افراد را معلول دانست و بر ضرورت علت یابی تأکید کرد و افزود: در همه مناطقی که این هنجار شکنی انجام شده باید با مسئولان و علل اصلی انجام آن برخورد شود و مورد مواخذه قرار گیرند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.