رییس ثبت احوال سوادکوه شمالی خبرداد بیماری قلبی و عروقی، سرطان و کهولت دلایل اصلی وفات در شهرستان سوادکوه‌شمالی

   
رییس ثبت احوال سوادکوه شمالی خبرداد بیماری قلبی و عروقی، سرطان و کهولت دلایل اصلی وفات در شهرستان سوادکوه‌شمالی

سه رتبه نخست فراوانی نام‌گذاری در سال 1397 برای پسران ابوالفضل، ارمیا ومحمد وبرای نوزادان دختر فاطمه، ریحانه و پریا ازسوی والدین انتخاب گردید

به گزارش عصر سوادکوه،مریم خاوری نژاد رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سوادکوه‌شمالی خبرداد:درهرماه بطورمتوسط حدود 20واقعه ولادت ودرهرشبانه روز حدود یک واقعه ولادت به ثبت رسیده است.

خاوری نژاد با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی برای اعلام ثبت وقایع‌ حیاتی«مهلت تعیین شده» در اولویت قرار‌دارد، گفت: تحلیل ولادت، وفات و ازدواج در سوادکوه‌شمالی با استفاده از آمار‌های وقایع حیاتی سال 1396 مستمر انجام می پذیرد؛ وی با بیان اینکه در8 ماهه سال 1397 تعداد 161واقعه ولادت در سوادکوه‌شمالی ثبت‌ شد، افزود: از این تعداد واقعه ولادت؛ 88 مورد نوزاد پسر و73 نوزاد دختر ثبت‌ شد.

خاوری نژاد به آمار 8 ماهه وفات شهرستان سوادکوه‌شمالی در سال1397 اشاره‌ و خاطر‌نشان کرد: تعداد 101 واقعه وفات در سال1397برای شهرستان سوادکوه ‌شمالی ثبت ‌شد ازاین تعداد 59واقعه وفات برای مردان و 42 واقعه وفات برای زنان ثبت‌ گردید که 37 مورد فوت برای مناطق شهری و 64 مورد در روستا‌ها به ثبت‌رسید.

 خاوری‌نژاد با اشاره به اینکه به ازای هر ماه به طور متوسط حدود 12.62  واقعه وفات و در هردوشبانه روز بطور متوسط حدود یک واقعه وفات به ثبت‌ رسید اظهار‌ کرد: بیماری قلبی و عروقی، سرطان و کهولت سن به عنوان دلایل اصلی وفات در شهرستان سوادکوه‌شمالی است.

وی از وقوع 23 واقعه ازدواج برای سال 1397 در شهرستان سوادکوه‌شمالی خبر‌ داد و گفت: تعداد درخواست کارت هوشمند ملی از ابتدای طرح تا کنون نسبت به سهمیه اداره کل، بیش از حدنصاب «92درصد»محقق شد صدورکارت هوشمندملی درراستای به روزکردن خدماتی است که بانک اطلاعاتی خانواررا مشخص می نماید ودرصد ثبت نام شده به جمعیت واجد شرایط  تا پایان آبان ماه سال جاری 20217نفر می باشد که ازاین تعداد  18672نفر از ابتدای طرح تاکنون درخواست اخذ گردید. 

خاوری خاطر‌نشان کرد: سه رتبه نخست فراوانی نام‌گذاری در سال 1397 برای پسران ابوالفضل، ارمیا ومحمد وبرای نوزادان دختر فاطمه، ریحانه و پریا ازسوی والدین انتخاب گردید ودرخصوص آمار طلاق  اظهارداشت با توجه به عدم استقرار دفتر طلاق در شهرستان سوادکوه‌شمالی، آمار دقیقی از طلاق در این شهرستان قابل ارائه نمی باشد.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.