فشارهای سهم خواهان برای تجویز شهردار غیر بومی برای پل سفید/اتاق فرمان تغییرات در سوادکوه خارج از این شهرستان است؟

   
فشارهای سهم خواهان برای تجویز شهردار غیر بومی برای پل سفید/اتاق فرمان تغییرات در سوادکوه خارج از این شهرستان است؟

وقتی تغییرات سال های اخیر در شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی را مرور می کنیم مشاهده می نماییم که تعداد منصوبین غیر بومی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است که به طور کلی در 2 مورد با یکدیگر اشتراک دارند...

به گزارش عصر سوادکوه وقتی تغییرات سال های اخیر در شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی را مرور می کنیم مشاهده می نماییم که تعداد منصوبین غیر بومی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است که به طور کلی در 2 مورد با یکدیگر اشتراک دارند.

برخی از مسوولین این سالها که از دیگر نقاط کشور و استان بعضا به سوادکوه وارد شده اند  یا در شروع گرفتن مسوولیت های خود قرار داشه اند و سوادکوه را به مثابه یک نردبان می دیدند و یا در انتهای خدمت خویش قرار دارند و اینجا را محلی برای افزایش حقوق خود قرار می دهند.

سوادکوه که روزگاری مدیران جوان و خوش آتیه اش از سرزمین مادری شان مورد حمایت قرار می گرفته و سپس به عنوان سرمایه های ملی در ایران اسلامی منشا برکات می شدند امروز باید پشت سر افراد غیر بومی با روابط سیاسی ممتاز قرار گرفته و در همین جا موی سپید کنند.

گویی در این روزگار سوادکوهی بودن برای منصوب شدن یک امتیاز منفی قلمداد می شود و این را به وضوح می شود در انتصابات چند ساله اخیر این شهرستان و در حال حاضر فرایند انتخاب شهردار مرکز شهرستان مشاهده کرد که بر اساس شنیده ها گزینه های بومی در آخر فهرست قرار دارند و مجالی برای عرض اندام بومی ها وجود نداشته است .

هر چند راقم این سطور معتقد است صرف بومی بودن و غیر بومی بودن یگانه ملاک گزینش در خدمت به مردم نیست و این امتیاز تنها در شرایط برابر ،فضیلت قابل اتکا لحاظ می شود ولی مگر در این شهرستان قحط الرجال است که حتی مدیران محلی را باید از صدها کیلومتر آن طرف تر آورد؟
مگر سوادکوه قیم می خواهد که باید از بیرون شهرستان برای مناصب آن خط دهی شود و نقش مسوولین و دلسوزان بومی در کجای این ماجرا تعریف می شود؟

به راستی این هجم مدیران غیر بومی در سوادکوه موجبات رشد آن را فراهم کرده که اگر بله چرا همچنان محرومترین شهرستان استان مازندران هستیم؟
اگر در سوادکوه نیرومی بومی قوی نیست سوال اینجاست که چرا نمایندگان انتخابی را نیز از بین گزینه های غیر بومی انتخاب نمی کنیم ؟
سوالات بسیاری از مسوولین انتخابی و انتصابی سوادکوه در طول این سال ها پرسیده می شود و انتظار مردم این دیار پر مهر با ظرفیت های بالقوه فراوان اعتماد به جوانان و فرزندان خود و افزایش رضایتمندی عمومیست که امید می رود با تلاش همه منتخبین و منصوبین این دیار محقق گردد و آن چیزی به فرجام برسد که به سود مردم باشد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.